tel. kom. 604 959 949
marketing21 - Zwiększamy dochody twojej firmy bez zwiększania wydatków na reklamę!

Blog o marketingu i copywritingu

Copywriting – Z czego składa się dobra reklama dla mikro, małej i średniej firmy?

Rafał Lipnicki czwartek, 25 marca 2010 @ 10:48 0 komentarzy

Żeby ustalić, z czego składa się „dobra” reklama (tekst na broszurę, stronę internetową i jakikolwiek inny materiał marketingowy) dla mikro, małej i średniej firmy, należałoby najpierw ustalić, czym „dobra” reklama nie jest:

1. Nie jest sztuką i „pięknym” pisaniem

2. Nie jest „kreatywna” dla samej kreatywności

3. Nie jest tworzona po to, by wygrywać konkursy i zabawiać odbiorców

Dobra reklama dla mikro, małej i średniej firmy to nie reklama dla korporacji tworzona przez agencje „kreatywne”. Reklama korporacyjna/instytucjonalna/kreatywna to reklama, której celem jest przede wszystkim budowanie wizerunku i rozpoznawalności marki.

By tego typu reklama była skuteczna, musi być zmasowana. Należałoby w nią wpompować setki tysięcy lub miliony złotych, by przyniosła jakiekolwiek efekty.

Celem reklamy dla mniejszych firm powinno być przede wszystkim generowanie sprzedaży przy jak najmniejszych kosztach.

O czym powinien pamiętać copywriter tworząc taką reklamę? O tym, żeby:

1. Wzbudzić ciekawość czytelnika i zachęcić go do przeczytania reszty materiału. Nie chodzi tu o rymowanki, „sprytne” slogany i mądre sformułowania.

2. Podkreślić korzyść wynikającą z używania produktu. Potencjalny klient powinien od razu wiedzieć, dlaczego powinien kupić produkt.

3. Przekazać użyteczne informacje. Potencjalny klient musi wiedzieć, że nie straci czasu czytając reklamę. Przeciętny czytelnik reklamy jest niezdecydowany i potrzebuje pomocy w wybraniu najlepszego produktu. Same slogany mu w tym nie pomogą.

Zastanawiasz się, czy zatrudnić copywritera? Zajrzyj tutaj.

Rafał Lipnicki, copywriter
Potrzebujesz skutecznie sprzedającej treści na broszurę, list sprzedażowy, stronę internetową lub mailing (tradycyjny lub elektroniczny)? Skontaktuj się ze mną teraz.